اخبار

زیباترین خدمت به طبیعت سربندان

 

زیباترین خدمت به طبیعت سربندان

درهفته اول اسفند ماه سال ۱۳۹۱ گروه کوهنوردی تاکسی بی سیم تهران با مراجعه به روستای سربندان اقدام به کاشت دانه های بادام تلخ و تعدادی نهال درخت بادام تلخ درکوه سفید پشت دره معدن نمودند.به این امید که نهال ها و دانه های بادام در رویش بهاری و طی سال های اینده فضایی جنگلی را در این منطقه کوهستانی سربندان ایجاد نماید.

کاشت نهال سربندان ۱

خوانندگان محترم سایت احتمالا می دانند که گونه درخت بادام تلخ از گونه های بسیار نادر می باشد که درمنطقه ترکمن استان گرگان یافت می شود و احتمال داده می شود در دوره قاجار به منطقه سرخه حصارتهران اورده و کاشته شده اند.

دلیل انتخاب کوههای سربندان برای کاشت دانه و نهال بادام تلخ توسط گروه کوهنوردی تاکسی بی سیم تهران عضویت اقای ابراهیم ذوالفقاری فرزند غضنفردر این گروه می باشد،که با تکیه به عرق بومی و محلی خود گروه را به روستای سربندان اوردهو اقدام به این عمل نیک و پسندیده نموده اند.

کاشت نهال سربندان ۲

اقای ذوالفقاری توضیح می دهد که: در مراجعه به پارک جنگلی سرخه حصارو دیدن درخت های بادام تلخ که در مقابل اسیب های طبیعت مقاوم هستند فکر انتقال و کاشت این گونه درختی در کوه های سربندان در ذهنم جوانه زد.و مصمم به انجام ان شدم.طرح کاشت نهال را با دوستان گروه کوهنوردی تاکسی بی سیم تهران در میان گذاشتم و این عزیزان نیز استقبال کردند.پس ازان موضوع را با اقای علی اکبر ذوالفقاری (اخوی) که با توجه به سال ها تجربه کاری در مرکز خدمات کشاورزی سربندان تجربه مناسبی در این زمینه دارد مطرح نمودم ومقرر شد با همکاری و همراهی ایشان اقدام به کاشت بذر و نیز تعدادی نهال نمودیم.

کاشت نهال سربندان ۳
کاشت نهال سربندان ۴
کاشت نهال سربندان ۵

مدیریت سایت ضمن تشکراز اقایان ذوالفقاری و گروه کوهنوردی تاکسی بی سیم تهران به ویژه اقایان امین پور و محمدی امید دارد طی سال های اتی نهال های به بار نشسته این عزیزان را در منطقه کوه سفید دره معدن در قالب درخت هایی تنومند وسایه دار ببیند.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بستن
بستن