اخبار

با تلفیق جابان و سربندان “ابرشیوه” به عنوان ششمین شهر شهرستان دماوند معرفی خواهد شد

نماینده شهرستان‏های دماوند و فیروزکوه گفت: آینده روشن دو منطقه روستایی “جابان” و “سربندان” اتحاد و تلفیق در قالب یک شهرداری واحد با نام “ابرشیوه” است.
به گزارش خبرنگار موجدر دماوند، شاهرخ رامین طی نشستی که با حضور اعضای شورای اسلامی و جمعی از مردم دو منطقه روستایی همسایه “جابان” و “سربندان” برگزار شد طی سخنانی خاطرنشان کرد: جابان و سربندان بزرگترین مناطق روستایی شهرستان دماوند محسوب می شوند که پیشرفت و توسعه از خواسته های بحق مردمان آن قلمداد می شود.
این مسئول داشتن افکاری بزرگ را از جمله داشته های گرانبهای مردم این دو روستا دانست و افزود: آنچه را که می توان در ردیف داشته های با ارزش مردمان این دو منطقه روستایی قرار داد وجود افکاری بزرگ است.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره سیب سرخ دماوند یادآور شد: نمونه این تفکر رو به رشد در حین برگزاری جشنواره سیب سرخ و فیلم کوتاه دماوند بر همگان عیان شد و نمره قبولی دو روستای جابان و سربندان بیش از مناطق شهری شهرستان دماوند بود.
رامین، تلفیق جابان و سربندان در قالب شهری واحد را رمز توسعه روزافزون این دو منطقه خواند و گفت: آنچه که مسلم است پیشرفت و توسعه دو منطقه روستایی جابان و سربندان در سایه تلفیق مردمان همچون برادر نواحی مذکور در قالب شهری واحد امکان پذیر خواهد بود.
نماینده مردم شهرستان‏های دماوند و فیروزکوه ادامه داد: تمامی خدمات رفاهی با توجه به جمعیت موجود به مناطق مختلف گسیل داده می شود از این رو تبدیل جداگانه هر یک از مناطق روستایی جابان و سربندان به شهری مجزا تنها یک تغییر نام ساده قلمداد شده و سود چندانی به همراه نخواهد داشت اما یکپارچگی این دو روستا به بالا رفتن سرانه جمعیتی شهری مشترک و سرازیر شدن امکانات مختلف رفاهی، درمانی، آموزشی و غیره خواهد انجامید.
این مسئول با نام بردن از “ابرشیوه” به عنوان شهری متشکل از دو روستای جابان و سربندان عنوان کرد: آینده روشن جابان و سربندان شهر ابرشیوه است که امکانات مختلفی مانند واحدی دانشگاهی، امکانات درمانی و دیگر خدمات ظرف مدتی کوتاه در آن ایجاد خواهد شد.
معاون فرماندار شهرستان دماوند نیز در حاشیه همایش دهیاران بخش مرکزی دماوند به خبرنگار موج گفت: مژده ای که می توان امروز به مردمان دو روستایی جابان و سربندان داد تبدیل منطقه آنها به شهری واحد است.
سعید میرازیی فر ادامه داد: امور مقدماتی تبدیل جابان و سربندان به شهری واحد انجام پذیرفته و برخی مشکلات کوچک در مسیر این طرح با همراهی اهالی این دو روستا و تلاش‏های دکتر رامین نماینده مردم شهرستان‏های دماوند و فیروزکوه مرتفع شده است.
این مسئول نیز تلفیق جابان و سربندان را به سود مردم هر دو روستا دانست و افزود: تلاقی جابان و سربندان در قالب یک شهرداری واحد به سود مردمان همچون برادر این دو روستا خواهد بود.
وی با اشاره به مراحل اجرای این طرح عنوان کرد: مراحل اجرای این طرح از روز بعد از اخذ تفاهمنامه دو شورای روستای جابان و سربندان به استانداری و با مساعدت مسئولان این نهاد به وزارت کشور ارسال خواهد شد تا پس از تایید، ششمین شهر شهرستان دماوند نیز تشکیل شود.
جابان و سربندان از جمله پر جمعیت ترین مناطق روستایی دماوند، بخش مرکزی این شهرستان و دهستان ابرشیوه محسوب می شوند که این روزها زمزه های تبدیل آنها به شهری مشترک قوت گرفته است.

منبع خبر: خبرگزاری موج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بستن
بستن