اطلاعات سربندانافتخارات سربندانجغرافیای سربندانداستان‌هانوشته‌های منهیئت سربندان

هیئت ما زیباست در سربندان

پایان بازسازی هیئت انصارالمهدی سربندان

هیئت ما  زیباست  در  سربندان  –  در میانه  تابستان  سال ۹۳  بازسازی  هیئت انصارالمهدی دربخش های طاق نما، دیواره های جانبی طاق نما،راه پله طبقه دوم و بخش  خواهران ، بازسازی  دیوار حیاط و کف  حیاط ، تعویض  در  ورودی  سالن اصلی، در ورودی به حیاط هیئت، نرده های  دیوار حیاط ، تعویض  شیرالات وتاسیسات اشپزخانه،تعویض پنجره ها،تعویض سیستم روشنایی  واحد  برادران وخواهران،نقاشی کامل طبقات و .. اغاز گردید و با توجه  به حجم کار و عدم تامین اعتبار مناسب گرچه با تاخیر و اهسته ولی با کیفت مناسب دنبال شد.

حالا در نیمه تابستان ۹۵ هستیم که بازسازی هیئت انصارالمهدی سربندان به پایان رسیده است و محرم امسال را در فضایی جدید و نوبرگزار می کنیم.دیگر نمای هیئت ما در سربندان  نه تنها برای همسایه ها و اهل محل ازار دهنده نیست که زیبایی کوچه و محل را دو چندان کرده است.

این زیبایی و ساخت و ساز ارزان  در سربندان  آسان به دست نیامده است.مردان و زنانی نیک ودارای گوهر وجودی عمل خیرتلاش بی وقفه ای داشته اند تا این فعالیت عمرانی ارزشمند بدست امده است. با درود به روان رفتگان و با ارزوی سلامت ماندگان امسال را با جلوه ای دیگر از هیئت به استقبال محرم می رویم.

اجتماع هیئت های محلات شمالی دماوند محرم ۱۳۹۶

اجتماع گروه موزیک و هیئت های عزاداری محلات شمالی شهر دماوند با همنوایی اعضای گروه موزیک آل یاسین دماوند در روز عاشورای حسینی اجرا در شهر مشاء شهرستان دماوند محرم الحرام سال ۱۳۹۶

مردم ولایتمدار شهرستان دماوند هر ساله در ایام محرم با برگزاری برنامه های ویژه و داشتن آداب و سنت های دیرینه خود، اوج ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان به تصویر می کشند وعمق این کهکشان عشق و ایمان هرسال بیش از سالهای گذشته درنمودار محرم دماوند نقش می بندد.

محرم دراین دیار نیز همچون سایر نقاط، فروردین جانهاست و بهار ایمان های سست شده و طراوت اندیشه های مرده، افسرده و خوابیده و شکوفایی غنچه های بسته بیداری، آگاهی، ایثار و فداکاری است چراکه : 

محرم، وجدان همیشه بیدار تاریخ و گلوی هماره فریادگر زمان است. 

محرم، ماه پاسداری از حرمت انسان، حریم ایمان و حصار قرآن است. 

به محرم که می‌رسی عاشورا را به یاد می‌آوری و حسین(ع) را، عباس(ع) را، اکبر(ع) را، اصغر(ع) را، قاسم(ع) را و … زینب(س) را. 

 
به محرم که می‌رسی عطش را به یاد می‌آوری و رشادت را و شجاعت را و حمیت را و ولایت‌مداری را و ایثار را و شهادت را و … اسارت و تبلیغ اسلام واقعی و اوج دلدادگی به خداوند متعال را. 

به خود ببال که عاشق و شیفته‌ حسینی و عشق به حسین(ع) خیمه‌ همیشه افراشته در جان توست؛ خیمه ای به وسعت همه‌ هستی، خیمه‌ای به بلندای همه‌ آسمان‌ها و کهکشان‌ها، با خوانی گسترده از عطش که تشنگی بشریت را پایان خواهد داد. 

 
 
پیاده روی هیئت
پیاده روی هیئت سربندان

 

نمای داخل حیاط
نمای داخل حیاط هیئت زیبای سربندان

 

نمای کناری طاق نما
نمای کناری طاق نما در سربندان 

 

یاران سه شنبه شب ها
یاران سه شنبه شب ها در روستای زیبای سربندان 

 

داخل حسینیه
داخل حسینیه سربندان زیبا 

 

نمای حیاط به بیرون
نمای حیاط به بیرون در سربندان

 

انعکاس نور
انعکاس نور در هیئت زیبای سربندان 

 

 

 

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن