اطلاعات سربندانافتخارات سربندان

شهدای سربندان

شهدای سربندان

مقبره الشهدای سربندان

یکی از افتخارات سربندان تقدیم هفده شهید در طول جنگ تحمیلی دردفاع از اسلام و کشور عزیزمان ایران بوده است.سایت سربندان تصمیم دارد ضمن ثبت لیست این غیور مردان عزیزنسبت به جمع اوری و درج زندگینامه انان در فضای مجازی اقدام نماید.تلاش قبلی مدیریت سایت تنها در ثبت لیست این عزیزان خلاصه شده است و متاسفانه سند مکتوبی که بیانگرزندگینامه،وصیت نامه و خاطرات این عزیزان در قالب کتاب یا بروشور باشد در دسترس نیست.از همه عزیزانی که می توانند عکس،زندگینامه،وصیتنامه و یا خاطرات شهدای گرانقدرسربندان را در اختیار سایت بگذارند تمنای یاری داریم.

لیست شهدای سربندان

تصویر شهدای سربندان-در هیئت انصارالمهدی

۱-رضا کردی                 ۲-مجید میرزا کوچکی            ۳-غلام رضا میرز اقایی

۴-محسن قلی خانی     ۵-ابراهیم شادالویی             ۶-منوچهر عابدینی

۷-جواد قدرتی               ۸-محمد جواد شادالویی       ۹-محمد رضا خانزادی

۱۰-محسن شناوری      ۱۱-حمید احمدی                 ۱۲-علی بشیری

۱۳-علی میرزایی          ۱۴-عیسی اقاخانی             ۱۵-یزدان میرزاکوچکی

۱۶-فرهاد شادالویی      ۱۷-وحید شادالویی

از این هفده عزیزهفت نفر درمقبره الشهدای سربندان تن به خاک سپرده اند وبقیه انان در بهشت زهرای تهران و یا دیگر شهرهای ایران به خاک سپرده شده اند.  امید داریم با همکاری خانواده این عزیزان اطلاعات کاملی از این عزیزان را برای اشنایی اهالی محترم سربندان به ویژه جوانانی که ان دوره پر فراز و نشیب را درک نکرده اند در سایت منتشر کنیم.

هفت تن شهید عزیزی که در مقبره الشهدای سربندان قامت بر افراشته اند عبارتند از:شهیدان میرزا اقایی،بشیری،کردی،اقاخانی،شناوری،میرزاکوچکی یزدان وشادالویی محمد جواد.

تنها مواردی که بخشی از اطلاعات و عکس انها در اختیار سایت قرار گرفته است.

شهید علی بشیری

نام :شهید علی بشیری فرزند محمد

تولد:۱۳۵۰

شهادت:۱۳۷۰/۱۰/۱

محل شهادت: چنانه (عضو گروه تجسس)

—————————————————————————————————-

شهید یزدان میرزا کوچکی

سال تولد: ۱۳۴۰

سال شهادت:۱۳۶۱

محل شهادت: منطقه عملیاتی رمضان

                                                                                                                                                                                            

بخشی از وصیت نامه شهید یزدان میرزا کوچکی

بازماندگان عزیز موقعی این نامه را می خوانید که من در میان شما نیستم و به دیدار خدای خود شتافته ام.در شروع با مادر عزیزم صحبتی دارم که مادرجان شما نباید برای من گریه کنی،چرا که با این عملت باعث تضعیف روحیه دیگر مردم می شوی و اگر می خواهی من خوشحال باشم باید گریه نکنی و اما پدرم،پدر جان من از شما شرمنده ام که برای من خیلی زحمت کشیده اید و لیکن نتوانستم در مقابل ان زحمت ها خدمتی بکنم و…………امیدوارم که در این جنگ نابرابر پیروز شویم.۲۶/۰۱/۱۳۶۰ 

 

———————————————————————————————————–

شهید محمد رضا خانزادی

محمد رضا خانزادی در بهار سال ۱۳۴۳ در یک خانواده مذهبی در محله نظام اباد تهران دیده به جهان گشود.پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و راهنمایی در سال ۱۳۵۷ مصادف با حرکت انقلاب اسلامی مردم ایران وارد هنرستان شد.ایشان در همان سن جوانی در حرکت انقلابی مردم حضوری پر شور داشت.

شهید محمد رضا خانزادی

پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت انجمن اسلامی هنرستان درامد و در مدتی کوتاه ازاعضای بسیار فعال ان شد.با شروع جنگ تحمیلی شهید خانزادی طی سالهای ۵۹-۶۰ و ۶۱ در چند نوبت درجبهه حضور یافت ولی همزمان ادامه تحصیل را جدی گرفت ودرسال ۶۱ موفق به دریافت دیپلم شد.

در تابستان سال ۶۱ و پس از اخذ دیپلم به عضویت سپاه پاسداران درامد و درهمان سال با حضور مجدد در جبهه از ناحیه پای راست مجروح گردید. در سال ۶۳ پس از بهبود نسبی جراحت مجددا” به جبهه اعزام شد و در عملیات خیبر شرکت نمود.

محمد رضا خانزادی در تاریخ ۵/۵/۶۳ در جبهه جنوب به شهادت رسید و با دل کندن از دنیای خاکی به عالم ملکوت پرواز نمود.ایشان در فرازی از وصیت نامه خود خطاب به جوانان می گوید:

“ای جوانان نکند در رختخواب ذلت بمیرید که حسین (ع) در میدان نبرد شهید شد”.

یادش گرامی و قرین افتخار باد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن