اخبار

توزیع هدایای نوروزی هیئت انصارالمهدی

توزیع هدایای نوروزی هیئت انصارالمهدی

براساس اعلام اقای اسدالله بختیاری ،در تاریخ ۲۷/۱۱/۹۴ بسته هدایای نوروزی صندوق خیرات هیئت انصارالمهدی متعلق به سربندانی های مقیم مرکزتحویل دفتر خیریه امام حسن مجتبی در روستا ی سربندان گردید تا بر اساس شناخت انان بین خانواده های نیازمند سربندان توزیع گردد.کل هدایای تحویلی ۷۰۰ کیلو برنج بوده است که در ۷۰ بسته ۱۰ کیلویی اماده توزیع شده بود.

تشکیل این صندوق یکی از کارهای پسندیده و زیبای هیئت انصارالمهدی می باشد وبه اعضاء اطمینان می دهد که وجوه جمع اوری شده و هدایای ان ها به نیازمندان واقعی می رسد.نمونه عینی ضرب المثل “چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است” .فعالیتی مردمی ،کاملا” ازاد و خداپسند.

ارزش ریالی کالای توزیع شده به صورت تقریبی ۵،۰۰۰،۰۰۰ ریال می باشد که نسبت به سال ۹۳ معادل ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده است. این کاهش که از سال ۹۲ تا ۹۳ و اکنون تا ۹۴ به صورت معنی داری خود را نشان می دهد می تواند ناشی از دلایل زیر باشد.

نمای بیرونی هیئت

۱-ظاهرا شرایط سخت اقتصادی و افزایش قیمت ها موجب شده است ،حجم هدایای ریالی اعضاء نسبت به سال های قبل کمتر شود. لذا ضروری است اعضای هیئت نسبت به افزایش سپردن هدایای خود به صندوق هیئت اقدام نمایند و از واریز کردن هدایای خود به صندوق های دیگر پرهیز نمایند .

۲-هدایای صندوق خیرات به دو روش تامین می شود. یکی اینکه قلک های سبز رنگ در ایام محرم در اختیار اعضاء قرار گرفته و خیرات انها در قلک ها ذخیره شده ودر فواصل زمانی با قلک جدید و خالی تعویض می شود. و دیگر اینکه در جلسات سه شنبه شب های هیئت هدایای نقدی اعضاء بابت صندوق خیرات جمع اوری می شود.

۳-در مورد توزیع و جمع اوری قلک ها متاسفانه مدیریت منطقی و مناسبی اعمال نشده و بدون برنامه مشخص به انگیزه شخصی اعضاء سپرده شده که در اکثر مواقع با فراموشی همراه است.هیئت امنای هیئت انصارالمهدی باید ترتیبی اتخاذ نماید تا با انتخاب یک تیم سه نفره از میان جوانان داوطلب مدیریت قلک های خیرات را به انها بسپارد تا در فواصل زمانی قلک های توزیع شده شناسایی،پیگیری و جمع اوری گردند.

۴-در مورد وجوه جمع اوری شده سه شنبه شب ها نیزفقدان حضور عزیزانی که سال ۹۴ به دیار باقی شتافتند مشهود است و تاثیری که فقدان ان عزیزان برکاهش وجوه جمع اوری شده داشته است.خداوند روحشان را غریق رحمت خویش گرداند.

مجددا ضمن دعوت از هیئت امنا برای ساماندهی طرح قلک های توزیعی به روال همه ساله از تمام اهالی سربندان دعوت می شود صدقات و خیرات خود را جمع اوری نموده و به هیئت امنای هیئت انصارالمهدی تحویل دهند تا به این طریق به نیازمندان هم محلی خود کمک کرده باشند و اطمینان داشته باشند که این هدایا تحویل نیازمندان واقعی می شود.

 

 

 

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بستن
بستن